Global existence and blow-up of solutions to pseudo-parabolic equation for Baouendi-Grushin operator

2025

Толық мәтін Ашық қол жеткізу: Gold Метадеректер (CSL-JSON)
DOI 10.1515/math-2025-0144
Деректер сенімділігі 70 орташа
Бұл баға қалай есептеледі

Ол жазбаның өзінің тексерілетін белгілерінен құралады: мақаланың DOI-і бар ма, оның деректерін қанша тәуелсіз дереккөз растады, міндетті өрістер толтырылған ба және соңғы растау қаншалықты жаңа. Дереккөздер арасындағы алшақтық пен идентификатордың болмауы бағаны төмендетеді. 80-нен бастап мән жазбаның қосымша тексерусіз жарияланғанын, 60-тан 79-ға дейін — оның сенімділігі төмен күйде жарияланғанын және қолмен тексеру ұсынылатынын білдіреді. Редактор қолмен тексерген жазбаны қайта есептеу 90-нан төмен түсірмейді. Бұл — мақаланың өзіне емес, ол туралы деректерімізге берілген баға.

Аңдатпа

Abstract In this note, we study a global existence and blow-up of the positive solutions to the initial-boundary value problem of the nonlinear pseudo-parabolic equation for the Baouendi-Grushin operator. The approach is based on the concavity argument and the Poincaré inequality related to the Baouendi-Grushin operator from [Suragan and Yessirkegenov, Sharp remainder of the Poincaré inequality for Baouendi–Grushin vector fields , Asian-Eur. J. Math. 16 (2023), 2350041], inspired by the recent work [Ruzhansky et al., Global existence and blow-up of solutions to porous medium equation and pseudo-parabolic equation, I. Stratified group , Manuscripta Math. 171 (2023), 377–395].